IELTS kursai: ne kasdienybė, tačiau tai verta žinoti visiems

Tie, kurie nors kiek domėjosi, kas yra IELTS kursai, puikiai suprato, kad tai – tikrai ne kasdienybė, o tik tam tikras laikotarpis gyvenime. Tačiau tikrai yra nemažai dalykų, kuriuos apie šiuos kursus verta žinoti kiekvienam.

IELTS kursai reikalingi tam, kad būtų galima laikyti IELTS egzaminą. Kiek pasaulio šalių pripažįsta šį egzaminą?

Galima tik pasidžiaugti, kad IELTS egzaminas yra pripažįstamas daugelyje šalių ir tai atveria puikias galimybes. Šiandien šį egzaminą pripažįsta net 130 šalių. Siekiant įvardinti dar tikslesnius skaičius, verta akcentuoti, kad šį egzaminą pripažįsta daugiau nei 8000 organizacijų. Tarp jų yra ir migracijos tarnybos, profesinės organizacijos, universitetai, mokyklos ir verslo kompanijos. 

Kokia yra IELTS egzamino struktūra?

Šį egzaminą sudaro net 4 dalys – klausymas, skaitymas, rašymas, kalbėjimas. Daugiausiai dėmesio yra skiriama skaitymui ir rašymui, net po 60 min.

Kaip yra vertinamas egzaminas?

Kiekviena egzamino dalis yra vertinama 9 balais. Tačiau verta pastebėti, kad galimi ir pusės balo įvertinimai, pavyzdžiui, 8,5 balo. 

Kodėl verta lankytis IELTS kursus?

Priežastis, kodėl turėtų būti lankomi IELTS kursai, yra labai paprasta – jūs tiesiog turėsite puikią progą gerai pasiruošti IELTS egzaminui. Jums ne tik išsamiai bus pristatyta šio egzamino struktūra ir visos jos dalys, bet ir išsamiai atsakyta iš visus iškilusius klausimus.

Kas mūsų šalyje administruoja šį egzaminą?

Lietuvoje šis egzaminas yra administruojamas Britų Tarybos. Lietuvoje šis egzaminas yra rengiamas 4 mūsų šalies miestuose. Be to, svarbu žinoti, kad gali būti laikomas tiek įprastinis – popierinis, tiek kompiuterinis egzamino variantas.   

Ar tiesa, kad IELTS įvertinimai gali būti konvertuojami į valstybinio anglų kalbos brandos egzamino balus?

Taip, IELTS įvertinimai gali būti konvertuojami į valstybinio anglų kalbos brandos egzamino balus ir tai yra puiki nauda kiekvienam abiturientui. Kaip vyksta šis konvertavimas? Pasirodo, galimas vienas iš dviejų variantų: 7 arba daugiau IELTS egzamino balų reiškia 100 už anglų kalbos valstybinį egzaminą; na, o 4,0 IELTS balų ir daugiau – B1 lygis ar aukštesnis.