Biologija: ar žinote svarbiausius faktus?

Nors šiandien daugybė abiturientų baigę mokyklą nusprendžia studijuoti biologiją, o biologijos korepetitorius yra vienas paklausiausių specialistų, verta akcentuoti, kad iš esmės ši mokslo šaka nėra labai gerai pažįstama žmonėms. Taigi, kviečiame sužinoti svarbiausius faktus apie šią mokslo šaką.

Sakoma, kad, jei nori ką nors puikiai pažinti, tai pirmiausiai turi būti susipažinęs su sąvoka. Tad ne išimtis yra ir biologija. Ką tai reiškia? Pasirodo, jog biologija yra įvardijama, kaip mokslas apie gyvąją gamtą bei jos dėsnius. Na, o išvertus ir graikų kalbos, šis žodis reikštų gyvybę – kaip matyti, sąsaja su gamta yra ypač glaudi. Žanas – Baptistas Lamarkas ir G. R. Treviranas – tai žmonės, kurie ir pasiūlė šią mokslo šaką pavadinti biologijos vardu.

Tačiau siekiant dar geriau pažinti mokslo šaką bei suprasti, kas tai, vien tik sąvokos pažinimo nepakanka – būtina atkreipti dėmesį bei išsiaiškinti, ką ji tiria. Taigi, pasirodo, biologija tiria visų gyvų organizmų struktūras, o taip pat ir kitus su jais susijusius parametrus: funkcijas, augimą, kilmę, evoliuciją, paplitimą ir klasifikaciją. Tačiau ir tai dar ne viskas – verta akcentuoti, kad būtent biologija apima labai daug akademinių sričių. Biologija yra skirstoma pagal sistemines grupes: mikrobiologija, virusulogija, bakteriologija ir kt.; pagal tiriamuosius biologinius reiškinius (genetika, biomechanika, vystymosi biologija, ekologija ir t.t.); pagal organizacijų lygį (biochemija, molekulinė biologija, ląstelės biologija ir kt.); pagal specifinę aplinką (hidrobiologija, pedobiologija, astrobiologija); pagal naudojamos metodus (bioinformatika, biometrija); pagal taikomuosius aspektus (agrobiologija, medicina, veterinarija, biotechnologija). Tuo tarpu moderniosios biologijos pamatus sudaro 5 pagrindiniai aspektai: ląstelės teorija, evoliucija, genų teorija, energija, homeostazė.

Taigi, kaip matyti, biologija yra ypač žiniomis bei kitais aspektais turtingas mokslas, tad, nieko keista, kad nemažai daliai mokinių, gali būti sudėtinga įminti jos paslaptis, na, o biologijos korepetitorius gali tapti žmogumi, padėsiančiu nepasiklysti įdomiame bei spalvingame biologijos pasaulyje. Belieka tik pridurti, kad siekiant sėkmingai pasiruošti baigiamiesiems biologijos egzaminams, korepetitoriaus paslaugos gali būti reikalingos tikrai ne vienerius metus – kuo anksčiau pradėsite ruoštis, tuo geriau.

gamtosmokykla.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *